Edukacija

 

Lietuvos aviacijos muziejus organizuoja edukacinius užsiėmimus, skirtus įvairaus amžiaus moksleiviams, studentams, suaugusiems bei negalią turintiems asmenims. Pagrindinių užsiėmimų trukmė apie 40 min. Edukacinius užsiėmimus būtina užsisakyti iš anksto.


Lietuvos aviacijos muziejus pradinių klasių moksleiviams pagal "Kultūros pasą" siūlo registruotis į programą: „LITUANICOS ŽYGIS" . Šias programas gali užsisakyti "e-mokykla" vartotojai.


Užsisakyti arba pasiteirauti galima telefonu (8 37) 390 357 arba e-paštu edukacijos@lam.lt

Šiuo metu galite užsisakyti šiuos edukacinius užsiėmimus:


Kodėl skrenda lėktuvas?


Edukacinis užsiėmimas skirtas visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems. Šio edukacinio užsiėmimo tikslas - supažindinti dalyvius su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, propaguoti lakūno profesiją ir išmėginti savo jėgas pilotuojant virtualų orlaivį. Edukaciniame užsiėmime naudojame muziejaus skraidymų imitatorių – orlaivio kabinos maketą su įdiegta valdymo bei programine įranga. Virtualių skrydžių programa leidžia pasirinkti orlaivio tipą, kilti ir leistis aerodromuose bet kurioje pasaulio šalyje. Treniruoklis skirtas susipažinti su orlaivio valdymo ypatumais, o patyrusiems „skraidūnams" – pasitikrinti savo žinias. Programinė įranga leidžia keisti skrydžio sudėtingumą priklausomai nuo pilotuojančio asmens pasiruošimo.

7-9 klasių moksleiviai, dalyvaudami edukaciniame užsiėmime, pagilina bei įtvirtina savo fizikos mokslų žinias – Bernulio lygtį, skrydžio metu veikiančių jėgų diagramas, atstojamąją jėgą, pasipriešinimo ir traukos jėgas bei t.t. Šis populiariausias mūsų muziejaus edukacinis užsiėmimas atnaujintas ir aktualizuotas 2016 metais.


Kaina – 12,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų


 

„Kalėdos tarp lėktuvų“

 

  

     Edukacinis užsiėmimas skirtas ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus moksleiviams. Edukacinio užsiėmimo tikslas yra pažvelgti į vienas didžiųjų metų švenčių – Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus netradiciškai. Mūsų dienomis visus metus lauktas Kalėdų Senelis gali pasirodyti esąs puikus pilotas „pilotuojantis“ ne tik elnių traukiamas roges, bet ir tikrą šiuolaikinį lėktuvą.   

 

    S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vaikai pasitinka lėktuvu atskridusį Kalėdų senelį, kuris atveža dovanėlių. Vaikai, nešdami dovanų maišą atlydi Kalėdų Senelį į Lietuvos aviacijos muziejų, kur įdomiai papasakojama apie muziejaus ekspozicijų salėse esančius lėktuvus, drąsius lakūnus, svarbius aviacijos istorijos įvykius. Apžiūrėję lengviausią pasaulyje sklandytuvą „Pūkelį“, mažiausią pasaulyje sklandytuvą „Boružę“, mokomuosius sklandytuvus vaikams, transatlantinių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvo „Lituanica“ skraidančią repliką, pasėdėję tikrų lėktuvų kabinose edukacinės programos dalyviai papuošia Kalėdų eglutę savo pačių išlankstytais spalvotais popieriniais lėktuvėliais, dalyvauja aviacinėje viktorinoje atpažindami matytus orlaivius, dėlioja gigantiškas lėktuvų dėliones, atlieka aviacines Kalėdų Senelio užduotis. Įveikę visas užduotis, dalyviai susirenka prie Kalėdinio arbatos stalo su sausainukais-naikintuvais. Čia vaikų laukia nauja įdomi viktorina ir savo sugebėjimų išbandymas skrydžių imituokliuose padedant tikram pilotui – Kalėdų Seneliui. Vėliau vaikai rašo laiškus su pageidavimais kitų metų Kalėdų seneliui, kurie helio balionų paštu išsiunčiami į Laplandiją.

   Užsiėmimo pabaigoje išlydimas Kalėdų senelis: įsėdęs į lėktuvo kabiną užveda variklį, ir išlydintys dalyviai „paskęsta“ snaigių debesyje (jeigu lauke žiema).

 „Aviacinis sportas Lietuvoje“

Edukacinės programos dalyviai gali pasirinkti vieną iš dviejų programos dalių:

1. Akrobatinio skraidymo sportas Lietuvoje

2. „Sklandymo sportas Lietuvoje“

 

1. „Akrobatinio skraidymo sportas Lietuvoje


Edukacinis užsiėmimas skirtas visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems. Šios edukacinės programos tikslas – supažindinti su Lietuvos aviacijos akrobatikai skirtais lėktuvais ir viena seniausių Lietuvoje aviacinio sporto šakų – akrobatinio skraidymo sportu, jo specifika ir pilotais. Šiam tikslui naudojami su programos tema susiję Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatai, viską apjungiant  vaizdžiu edukacinio užsiėmimo vadovo pasakojimu, paremtu teorine ir praktine šio aviacijos sporto informacija. Užsiėmimo dalyviai taip pat supažindinami su įvairių laikų geriausiųjų akrobatinio skraidymo sporto pilotų asmenybėmis bei jų pasiekimais, kurie gali įkvėpti ne vieną jauną žmogų svarbiems gyvenimo darbams bei iššūkiams. Norintieji galės susipažinti ir su kitais muziejaus eksponatais, iš arti pamatyti ar net paliesti savomis rankomis dangaus platybėse skrajojusius orlaivius.

7-9 klasių moksleiviai, dalyvaudami edukaciniame užsiėmime, pagilina bei įtvirtina savo fizikos ir istorijos mokslų žinias, sužino įvairių aviacinių žinių.


Kaina – 12,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų


2. „Sklandymo sportas Lietuvoje"


Edukacinis užsiėmimas skirtas visiems mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems. Šios edukacinio užsiėmimo tikslas - supažindinti su Lietuvos aviacijos muziejaus sklandytuvais ir viena populiariausių Lietuvoje aviacinio sporto šakų - sklandymo sportu, jo technika, konstruktoriais ir pilotais. Šiam tikslui naudojami su užsiėmimo tema susiję Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatai, viską apjungiant vaizdžiu pasakojimu, paremtu teorine ir praktine šio aviacijos sporto informacija. Užsiėmimo dalyviai taip pat supažindinami su išskirtinėmis asmenybėmis bei jų pasiekimais. Norintieji galės susipažinti ir su kitais muziejaus eksponatais, iš arti pamatyti ar net savomis rankomis prisiliesti prie debesų takais lakiojusių orlaivių.
7-9 klasių moksleiviai, dalyvaudami edukacinėje programoje, pagilina bei įtvirtina savo fizikos ir istorijos mokslų žinias.


Kaina – 12,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų


„Vienas per Atlantą“

 

 

Edukacinis užsiėmimas „Vienas per Atlantą" skirtas jaunesniojo ir vyresniojo mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems susipažinti su antruoju lietuvių transatlantiniu lakūnu Feliksu Vaitkumi, kuris vienas 1935m. perskrido Atlanto vandenyną. Feliksas Vaitkus per 22 valandas 30 minučių nuskrido 5100 kilometrų, 1935 m. tai buvo vienintelis skrydis per Atlantą be nusileidimo, o Feliksas Vaitkus - šeštasis lakūnas aviacijos istorijoje perskridęs Atlantą vienas. Tai reikšmingas įvykis pasaulio aviacijos istorijoje ir puikus patriotiškumo pavyzdys, taip pat iliustruojantis fizikos ir kitų tiksliųjų mokslų pritaikymą naujiems susisiekimo būdams. Užsiėmimo metu dalyviams bus pateikta vaizdinė informacinė medžiaga (dokumentinis filmas „Vienas per Atlantą"), o žaidybiniai elementai (kompiuterinis skrydžių imituoklis) padės jiems įsivaizduoti, kaip pilotuojama Felikso Vaitkaus „Lituanica 2". 

Edukacinio užsiėmimo tikslas - skatinti dalyvius domėtis savo tautos istorija, ugdyti patriotiškumą ir nacionalinį pasididžiavimą, sužinoti, kaip galima pritaikyti fizikos, geografijos ir kitas mokykloje įgytas žinias.

 

Kaina – 12,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų


„LITUANICOS ŽYGIS"


Šis edukacinis užsiėmimas skirtas jaunesniojo, vyresniojo mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems. Šio edukacinio užsiėmimo tikslas pateikti dalyviams informacinę ir vaizdinę medžiagą apie lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno didvyrišką skrydį per Atlanto vandenyną, išgarsinusį Lietuvos vardą visame pasaulyje. Šia edukacine programa siekiama skatinti moksleivius domėtis savo tautos didvyriais ir ugdyti nacionalinį pasididžiavimą.
Lietuvos aviacijos muziejuje yra skirta keletas stendų su informacine medžiaga apie mūsų tautos didvyrius, eksponuojama transatlantinių lakūnų S. Dariaus ir S.Girėno lėktuvo „Lituanica" skrendanti replika, yra įkurta kripta, skirta lakūnų atminimo įamžinimui.


Į naują šio edukacinio užsiėmimo versiją siūlome registruotis pradinių klasių moksleiviams per www.emokykla.lt.


Kaina – 12,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų


„Pieškime aviaciją"


Šis užsiėmimas skirtas ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus moksleiviams. Šio edukacinio užsiėmimo tikslas supažindinti moksleivius ne tik su Lietuvos aviacijos istorija, bet ir lavinti savo atmintį, atkuriant matytus vaizdus pieštukų, akvarelės ar guašo pagalba. Kuriamas vaiko ir ekspozicijos santykis naudojant eksponatus, vaizdines ir didaktines priemones. Šis užsiėmimas padeda propaguoti ir populiarinti muziejaus vertybes ir neužmiršti tautos didvyrių garsinusių mūsų šalį savo skrydžiais. Lietuvos aviacijos muziejus eksponuoja įvairią aviacinę techniką: karinius naikintuvus, sportinius lėktuvus, sraigtasparnius, sklandytuvus, motorizuotas skraidykles ir tt. Tarp jų galima surasti retus eksponatus: lengviausią pasaulyje sklandytuvą „Pūkelį", mažiausią pasaulyje sklandytuvą „Boružę", transatlantinių lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno lėktuvo „Lituanica" skrendančią repliką, savadarbį J. Valūno sraigtasparnį VA-1. Galima pasėdėti ir tikrų lėktuvų kabinose - treniruoklyje „An-2", bei sraigtasparnio Mi-8 kabinos makete.

Kaina – 12,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų


„Vaikai ir aviacija"


Užsiėmimo tikslas - supažindinti ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikus su Lietuvos aviacijos istorija, orlaiviais, kuriais įvairiais laikotarpiais skraidė lietuviai ir žymiausiais mūsų šalies lakūnais. Lietuvos aviacijos muziejuje eksponuojama įvairi aviacinė technika: kariniai naikintuvai, sportiniai lėktuvai, sraigtasparniai, sklandytuvai, skraidyklės ir kt. Tarp jų yra daug Lietuvoje sukonstruotų ir pagamintų orlaivių: įvairių BrO sklandytuvų, atviros klasės sklandytuvas LAK-12 Lietuva ir kt. Dar daugiau yra įvairių skraidančių konstrukcijų modelių, pasakojančių apie pasaulinės aviacijos raidą. Edukacinės programos dalyviai gali:
1. Nulipdyti lėktuvėlį iš plastilino.
2. Nupiešti labiausiai patikusį orlaivį.
3. Panaudojus eskizus, pagaminti skrendantį sklandytuvo modelį ir išmėginti jo skridimo savybes.

 

Kaina – 12,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų

 

„Ugnis – mūsų draugas ir priešas“


Edukacinis užsiėmimas „Ugnis – mūsų draugas ir priešas“ susideda iš 4 pakopų, skirtas įvairaus amžiaus vaikas, nuo pradinukų iki 12 klasės moksleivių, supažindinant juos su priešgaisrinės saugos mokymo programomis. Lietuvos aviacijos muziejus, bendradarbiaudamas su Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, yra įkūręs Ugniagesybos istorijos ekspoziciją, daug dėmesio skiria moksleivių saugaus elgesio su ugnimi ir ugniagesybos įgūdžių formavimui.

 

Šis užsiėmimas yra bendrojo ugdymo programos sudedamoji dalis, apima pirminių teorinių žinių įdiegimą priešgaisrinės saugos srityje ir praktinių veiksmų mokymą.

Užsiėmimo tikslas – supažindinti moksleivius su pagrindinėmis gaisrų kilimo priežastimis, gaisrų prevencijos būdais ir priemonėmis, veiksmais gaisro metu, pareigomis bei atsakomybe priešgaisrinės saugos srityje.


Gesintuvo kaina - 12,00 EUR

Kaina – 12,00 EUR ir lankytojų bilietai.
Į viršų

 


„Jaunasis ugniagesys"

Lietuvos aviacijos muziejus, bendradarbiaudamas su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, yra įkūręs Ugniagesybos istorijos ekspoziciją. Lankydamiesi šioje ekspozicijoje, moksleiviai ne tik susipažįsta su ugniagesybos istorija, bet ir skatinami būti atsargūs su ugnimi bei tinkamai elgtis įvykus nelaimei. Siekdami, kad moksleiviai gautų daugiau žinių priešgaisrinės saugos klausimais ir įgytų darbo su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis įgūdžių, muziejaus darbuotojai paruošė priešgaisrinės saugos edukacinę programą 5-8 kl. moksleiviams „Jaunasis ugniagesys". Programa paruošta laikantis „Priešgaisrinės saugos mokymo programos bendrojo lavinimo mokykloms", patvirtintos švietimo ir mokslo ministro įsakymu, nuostatų reikalavimų.
Užsiėmimo tikslas - panaudojant muziejuje surinktus eksponatus, nuotraukas apie didelius gaisrus, turimas gesinimo priemones ir kitus darbui gaisruose naudojamus prietaisus, akivaizdžiai parodyti ugnies pavojingumą, sunkumus ją gesinant, leisti patiems moksleiviams atlikti praktines užduotis.
(Dėl šios programos vykdymo reikia teirautis).


Kaina – 15,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų


ORIENTACINĖS VARŽYBOS
„S. DARIAUS IR S. GIRĖNO AERODROMAS - LIETUVOS AVIACIJOS LOPŠYS"


Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresnio amžiaus moksleiviams (7-12 kl.) ir suaugusiems. Edukacinio užsiėmimo metu nuotraukų, aprašų pagalba supažindiname dalyvius su S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo istorija bei dabartine veikla. Supažindinus su aerodromo raida, vaikai turi galimybę patys surasti ir pamatyti istorinius objektus. Šis edukacinis užsiėmimas reikalauja dėmesio sukaupimo, ištvermės, mąstymo ir greitos orientacijos. Tai ne tik žinių praplėtimas istorinėje srityje, bet ir aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas, erdvinio suvokimo tobulinimo būdas.

(Dėl šios programos vykdymo reikia teirautis).


Kaina – 15,00 EUR ir lankytojų bilietai.

Į viršų